• 26 maja 2020

Sterowniki do zarządzania ogrzewaniem a komfort użytkownika

Ciepło to jedna z najważniejszych wartości, której szczególnie potrzebujemy zimową porą. W tym czasie lubimy otaczać się przedmiotami, które dodają wnętrzu ciepła oraz pijemy rozgrzewające napoje lub bierzemy długie, ciepłe kąpiele. To wszystko jednak na nic się zda, o ile w domu system grzewczy nie działa właściwie i już progu wita nas przenikliwym chłodem. Na szczęście specjalne sterowniki do zarządzania ogrzewaniem, pomogą rozwiązać problem niedopasowanej temperatury. Dzięki nim będziemy mogli dostosować ją do naszych własnych potrzeb. Podpowiadamy, jak kompleksowo zadbać o ciepło w każdym pomieszczeniu w swoim domu.

Każdy z nas zna to uczucie, kiedy ciemnego, zimnego ranka za snu wyrywa nas nagle budzik, a jedyne, czego chcemy to zostać pod ciepłą kołdrą. Pogoda na zewnątrz dodatkowo zniechęca do podjęcia jakichkolwiek działań. Cóż, wstawanie z łóżka zimą może być szczególnie uciążliwe. Właśnie dlatego warto ustawić właściwą temperaturę w każdym z pomieszczeń. W tej roli świetnie sprawdzają się specjalne sterowniki, które pozwalają na regulowanie temperatur odpowiednio w każdym pokojowym. Dzięki temu nasza poranna krzątanina będzie dużo przyjemniejsza, a w dzień wkroczymy z pozytywną energią.

Temperatura w pokoju dziecięcym
Każdemu rodzicowi zależy na tym, żeby jego dzieci były zdrowe i miały w domu jak najlepsze warunki do rozwoju. Zima to czas obniżenia odporności, przeziębień i wszelkich innych infekcji, do czego przyczyniają się głównie zła temperatura w pomieszczeniach oraz jej wilgotność. W tym czasie rodzice w trosce o swoje dzieci często instynktownie podnoszą temperaturę. Tymczasem odczuwanie ciepła i zimna przez dziecko nie różni się bardzo w stosunku do dorosłego. Gdy dziecko jest bardziej niespokojne niż zwykle i gorzej śpi, może być mu zwyczajnie za gorąco. Należy zadbać o to, aby w pomieszczeniu, gdzie uczą i bawią się dzieci, temperatura nie przekraczała 23°C w ciągu dnia. Z kolei w nocy temperatura powinna być niższa o około 2°C. Z zamontowanym na grzejniku i zarządzanym zdalnie siłownikiem elektrycznym utrzymanie odpowiedniej temperatury w pokoju dziecięcym to już nie problem.

Tryb specjalny
Sterowniki posiadają wiele dodatkowych możliwości, które intuicyjnie pozwalają dostosować temperaturę do specjalnych sytuacji. Rodzinna impreza, święta Bożego Narodzenia, czy spotkanie towarzyskie wymagają przygotowania posiłków i sprzątania. W toku przygotowań nikt nie ma czasu na myślenie o odpowiedniej temperaturze. A przecież ciepłe posiłki i napoje, włączona kuchenka, piekarnik oraz inne urządzenie elektroniczne razem z dużą ilość osób siedzących obok siebie sprawiają, że podczas świętowania może stać się gorąco. Zamiast otwierać okna, jest bardziej ekonomiczne rozwiązanie – regulator pokojowy. Zmniejsz ustaloną temperaturę na nieco niższą, bez utraty komfortu cieplnego.

Share :

Może Cię zainteresować

Jak działają pompy ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które zużywa niewielką ilość energii, aby przenieść ciepło z jednego miejsca...