• 26 maja 2020

Dziecinnie prosta obsługa pokojowego regulatora

Pokojowy regulator ogrzewania zapewnia maksymalny komfort cieplny dla wszystkich domowników. Pozwala on kontrolować temperaturę tak, aby każdy czuł się jak najlepiej oraz tak, aby nasze rachunki były możliwie jak najniższe. Jednocześnie jest to elegancki gadżet do montażu na ścianie lub postawienia na półce, który pod warstwą szkła, plastiku i innych materiałów kryje w sobie moc praktycznych funkcjonalności. Te nowoczesne regulatory pokojowe mogą nas jednak odstraszać swoją zaawansowaną technologią, która wydaje się trudna w obsłudze. Nic bardziej mylnego! Korzystanie z nowoczesnych regulatorów pozwala na łatwe zachowanie komfortu cieplnego przez całą dobę.

Obsługa sprzętów dla większości z nas wiąże się z pewnym wyzwaniem, w końcu nikt nie lubi czytać długich instrukcji obsługi. Na szczęście nasz artykuł przybliża kilka istotnych, praktycznych z punktu widzenia użytkownika informacji na temat korzystania z regulatorów pokojowych. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że aby wykorzystywać różne funkcjonalności urządzenia na co dzień, wcale nie trzeba być wybitnym specjalistą z zakresu ogrzewnictwa. Regulatory pokojowe są projektowane tak, aby ograniczyć do minimum ingerencję człowieka w sam proces spalania, a jednocześnie pozwalają poczuć dużą różnicę w odczuwalnym komforcie cieplnym.

Tryb ręczny
Programowalne regulatory pokojowe firmy TECH Sterowniki sprawiają, że użytkownik nie jest już zdany na fabryczne ustawienia urządzenia. Możliwość pracy w różnych trybach to funkcja, która podnosi komfort cieplny oraz ogranicza straty ciepła. Pierwszym z trybów dostępnych w urządzeniach firmy TECH Sterowniki jest tryb ręczny, w którym temperatura ustalona przez użytkownika obowiązuje niezależnie do pory dnia czy godziny. Najprostszą wersję regulatora pokojowego, który umożliwia ustawienia tylko jednej i stałej temperatury w pomieszczeniu jest regulator pokojowy dwustanowy ST-294.

Tryb dzień/noc
Regulator w trybie dzień/noc bazuje na dwóch wartościach temperatury. Pierwsza określana jest jako temperatura dzienna, a druga nocna. Wystarczy, że użytkownik ustawi wartości temperatur zadanych dla dnia i nocy oraz godziny, w której sterownik kończy pracę w trybie dziennym, a zaczyna w nocnym. Warto zaznaczyć, że w przypadku regulatora pokojowego ST-292 aktywowanego w trybie dzień/noc użytkownik może łatwo przejść do trybu ręcznego ustawienia temperatury. Wówczas regulator będzie pracował w trybie ręcznym do najbliższej godziny zmiany programu dzień/noc. Należy zwrócić uwagę na to, że regulatory pokojowe firmy TECH Sterowniki umożliwiają ustawienie temperatury w zakresie od 5 do 35°C. Oznacza to, że pomieszczenie można nie tylko ogrzać, ale również schłodzić.

Tryb tygodniowy
Tryb ten służy planowaniu w zakresie temperatury w pomieszczeniach na cały tydzień, umożliwiając zaprogramowanie innej temperatury na każdy dzień tygodnia w konkretnych przedziałach czasowych.

Share :

Może Cię zainteresować

Jak działają pompy ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które zużywa niewielką ilość energii, aby przenieść ciepło z jednego miejsca...